Az illóolajok előállítása

Gőzdesztillációval:60 – 100 fokon, 1 – 1,3 bár nyomással lepárolják az illóolajat.

A gőz átjárja a növényt, nyomás alatt az aromás vegyületek kioldódnak és elkeverednek a gőzzel, majd a hűtési folyamat alatt lecsapódik, cseppfolyóssá válik. A víz fajsúlya nehezebb, ezért az olaj a víz tetejéről könnyedén leválasztható.

Hideg préseléssel:

A citrusfélék viaszos héjából sajtolással nyerik ki az esszenciális olajokat. A viaszos héjat lereszelik a gyümölcsről, vízzel elegyítik, majd préselés után a kapott elegyet szűrik, ülepítik, majd szétválasztják.

Miért legyen egy illóolajokból álló házipatikád?

Biztonságban érezd magad, ha tudod, hogy mindenre van megoldásod.

A mindennapok során sok veszély leselkedik ránk, történhetnek váratlan balesetek, megégeted az ujjad, lehorzsolod a bőröd, belázasodhatsz, köhögsz, elkapsz egy fertőzést, sportolás közben meghúzódik a lábad, megfájdul a fejed stb. ezek még nem olyan komoly problémák, hogy orvoshoz kellene fordulni, de jó ha van kéznél olyan eszköztárad, amivel orvosolni tudod őket.

Mire használjuk az illóolajokat?

 Az illóolajok használata nagyon széles körű, aki nem ismeri őket, nem is gondolja, hogy mennyi mindenre lehet segítségül hívni.

A csodálatos illatok érdeme, hogy könnyedén, szinte lopva, észrevétlen tanulhatjuk meg használatukat. Egy 10 üveg illóolajból álló „Házipatika” csomag alkalmazása könnyedén megtanulható, majd  szükségleteink szerint bővítve készletünket 1-1 olajjal  fokozatosan bővíthetjük tudásunkat. Az olajok használata által jobban megismerjük önmagunkat, felelősséget vállalunk a családunkért, megtanuljuk, mit és hogyan használhatunk a tudatos öngondoskodás útján.  

Holisztikus szemlélettel nézve az illóolajok helyreállítják a test, lélek, szellem természetes harmóniáját és egyensúlyát.

Mi az Aromaterápia?

Az emberek évszázadok óta használnak illóolajokat – nem csupán a kellemes illatáért, hanem számos betegség kezelésére is. Az idők során az orvosok felismerték az egyes olajok specifikus hatásait, és a tapasztalatok alapján gyógyításra is használták azokat. A tudomány idővel kimutatta, milyen hatással vannak az illóolajok a különféle élőlényekre, vírusokra, baktériumokra, gombákra. A széleskörű kutatómunkának köszönhetően ma már vannak tudományos bizonyítékok is az aromaterápia hatásmechanizmusaira.

Illóolajak használati módjai

Az illóolajokat leggyakrabban párologtatjuk, külsőleg a bőrre kenjük,  belsőleg nyelv alá csppentjük, vízzel, vagy kapszulában elfogyasztjuk.

Nagyon érdekes, hogy az illóolaj használati módja mennyire meghatározza a hatását. Amennyiben ugyanazt az illóolajat aromatikusan, bőrre kenve vagy belsőleg használjuk, három különböző hatást érhetünk el. 

Belélegezve az orrnyálkahártyán felszívódó esszencia a kedélyállapotunkra hat leginkább pl. a Levendula megnyugtat. Ugyanezt az olajat bőrsérülés esetén az érintett területre helyezzük, fertőtlenít, csillapítja a fájdalmat és segíti a hámosodást.  Ha elfogyasztunk belőle 1 cseppet az emésztést fogja támogatni.

1. oldal / 2